بازار فروش ترمه ابریشم اصل


ترمه ابریشم اصل یکی از محصولات زیبا و سنتی است در ایران تولید می‌شود. ترمه ابریشم پارچه‌ی ارزشمندی است که طرح و رنگ‌های جذاب آن بسیاری از مردم سراسر دنیا را به خود علاقه‌مند کرده است.‌به همین دلیل خرید و فروش ترمه اصل علاوه بر داخل کشور، در خارج از کشور نیز رواج دارد.

ترمه ابریشم در شهرهای مختلف ایران تولید می‌شوند اما ترمه‌ی یزد با کیفیت بی‌نظیر خود شهرت جهانی دارد.

بازار فروش ترمه ابریشم اصل

نحوه دوخت انواع ترمه ابریشم اصل

نحوه دوخت انواع ترمه ابریشم اصل ترمه ابریشم اصل خود به دو نوع اصلی تقسیم می‌شود که دوخت هر کدام با نوع خاصی از الیاف انجام می‌شود.

پارچه ابریشم طبیعی: پارچه‌ی ابریشم طبیعی از الیافی تهیه می‌شود که منشا آن پیله کرم ابریشم است. در واقع پارچه ابریشم طبیعی از الیاف حیوانی تهیه می‌شود. این نوع ترمه ابریشم نسبت به نوع مصنوعی آن از الیاف لطیف‌تری برخوردار است.‌در نتیجه پارچه‌ی ترمه‌ ابریشم طبیعی کیفیت بهتری خواهد داشت. لازم به ذکر است که تهیه‌ی پارچه ابریشم طبیعی از الیاف طبیعی ابریشم به سختی صورت می‌گیرد زیرا با دست بافته می‌شود و بسیار زمان‌بر است. این نوع پارچه ابریشم نسبت به نوع مصنوعی آن بسیار گران تر است.

پارچه ابریشم مصنوعی: پارچه ابریشم مصنوعی از الیاف ویسکوز ساخته می‌شود. این الیاف پایه‌ی گیاهی دارد و همچنین دوام بالایی نیز دارد.

به‌‌جز الیاف ذکر شده، الیاف پلی استر نیز در تولید برخی ترمه‌ها به کار می‌رود که این الیاف پایه‌ی شیمیایی دارند که اصلا برای ساخت ترمه مناسب نیست و ترمه حاصل از آن کیفیت مناسبی ندارد.

ابریشم اصل در بافت پارچه خود دارای تراکم زیادی است و وزن بیشتری داشته و در نتیجه از کیفیت بالاتری برخوردار است.

صادرات انواع ترمه ابریشم اصل

صادرات انواع ترمه ابریشم اصل انواع ترمه ابریشم اصل به علت کیفیت بالای آن و همچنین داشتن نقش‌های زیبا و شکیل در داخل و خارج کشور بسیار مورد پسند واقع شده است و خرید و فروش آن علاوه بر بازارهای داخل‌، در بازارهای جهانی نیز انجام می شود. از این رو هر ساله بخش عمده‌ای از تولیدات آن به خارج از کشور صادر می‌شود.

صادرات ترمه ابریشم اصل یکی از راه‌های سودآور است که با انجام آن، سالیانه میزان زیادی ارز وارد کشور می‌شود. هرچه تولیدکنندگان انواع مختلف ترمه ابریشم اصل، تولیدات باکیفت تری داشته و هم چنین سعی در تولید انواع مختلف طرح‌ها و نقش‌ها داشته باشند، پاسخگوی سلیقه‌های مختلفی از مشتری‌های داخل و خارج از کشور می‌باشند.

تاجران با خرید عمده‌ی این محصول می‌توانند تعداد زیادی از این محصول را با هزینه‌ی مقرون به صرفه تهیه کنند که در این صورت با صادر کردن آن سود خوبی به دست می‌آورند. علاوه بر تاجران، علاقه‌مندان پارچه‌ی ترمه‌ی ابریشم می‌توانند این محصول را به طور عمده خریداری نمایند تا با پرداخت هزینه‌ی ارزان به‌دستشان برسند.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *