مراکز فروش ترمه خام عمده


ترمه خام به عنوان پارچه ای ارزشمند، سنتی و اصیل شناخته می شود که توسط هنرمندان یزدی تولید می گردد و برای تولید انواع محصولات از جمله کیف، رومیزی، جانماز، پشتی و غیره کاربرد دارد. دسترسی به مراکز فروش ترمه خام عمده باعث کاهش قیمت محصولات تولیدی خواهد شد.

مراکز فروش ترمه خام عمده

مشخصات بارز انواع ترمه خام

مشخصات بارز انواع ترمه خام تولید ترمه از دیرباز در کارگاه های تولیدی در شهر هنرپرور یزد انجام می شده و تا امروز هنرمندان یزدی طرح هایی با اصالت و زیبایی چشمگیر را رقم می زنند. امروزه انواع مختلفی از ترمه وجود دارد. ترمه یزدی اصیل ترین، با کیفیت ترین و گران ترین نوع این پارچه فاخر است که بخشی از بافت آن زری بافی است و بخش دیگری از نخ ابریشم می باشد.

امروزه در اغلب مغازه ها پارچه هایی با طرح بته جقه یافته می شوند که در واقع ترمه یزدی نبوده و پارچه های کتانی ضعیفی هستند که فقط طرح ترمه دارند و با قیمتی ارزان تر برای ساخت محصولات مختلف استفاده می شوند. بنابراین در هنگام خرید ترمه باید به نوع نیاز خود توجه داشت تا از خرید ترمه های بی کیفیت جلوگیری شود.

در ترمه خام فقط طرح ترمه روی پارچه بافته شده است و پارچه برای استفاده باید آسترکشی شود. پارچه های ترمه خام به دو صورت متری و پنلی استفاده می شوند.

ترمه متری طرح های ترمه در آن تکرار شده است و در تمام طول پارچه طرح یکسانی دیده می شود و اغلب برای تولید کیف و کفش، جانماز، روتختی و روبالشی و … به کار می رود

ترمه پنلی که طرح ها به صورت پنل های خاص و با اندازه مشخص وجود داشته و دارای حاشیه ای دور خود می باشند و جهت تولید انواع رومیزی، پشتی و روبالشتی و غیره کاربرد دارد.

قیمت تولیدی ترمه خام عمده

قیمت تولیدی ترمه خام عمده

خرید ترمه خام اغلب توسط افرادی صورت می گیرد که به صورت عمده یا جزئی می خواهند رومیزی یا انواع محصولات ترمه را تولید کنند.

ترمه اصیل یزدی از جمله پارچه های اشرافی و فاخر به حساب می آید قیمت این پارچه بر اساس میزان ابریشم به کار رفته در آن و همچنین نوع و جنس نخ هایی که در ترکیب با ابریشم به کار رفته است قیمت گذاری می شود. همچنین برخی ترمه ها کار شده هستند و روی آن ها طرح ها و نقشه های مختلفی با سرمه دوزی یا مروارید دوزی ایجاد کرده اند که طبیعتا قیمت بسیار بالاتری خواهد داشت.

پارچه های شبه ترمه یا ترمه های وارداتی از کشورهای چین، پاکستان و هند دارای مرغوبیت کمی بوده و قیمت های بسیار کمتری دارند.

شاید شما هم با دیدن رنگ های شاد و طرح های زیبای ترنج و بته جقه مشتاق داشتن وسایلی از جنس ترمه باشید. این مجموعه شما را در انتخاب آنچه می خواهید با بهترین کیفیت و قیمت یاری خواهد کرد.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *